اسپانيا

آشنايي با كشور اسپانيا
كشور اسپانيا كه در جنوب غربي قاره ي  اروپا  قرار گرفته است، به عنوان دومين كشور وسيع اتحاديه ي اروپا، شناخته مي شود و مساحت آن در حدود 505.990 كيلومتر مربع مي باشد. اين كشور وسيع اروپايي، شبه جزيره اي مشترك در كشور اسپانيا و پرتغال را نيز تحت پوشش قرار مي دهد و شامل جزايري همچون جزيره ي باله آريك كه در غرب درياي مديترانه واقع شده است، و همچنين جزاير قناري موجود در اقيانوس آتنلانيتك و چند جزيره ي كوچك ديگر نيز مي باشد. اين كشور اروپايي، جمعيتي در حدود 46.56 ميليون نفر را در خود جاي داده است و زبان رسمي آن، اسپانيايي مي باشد.
تاريخچه ي كشور اسپانيا
كشور اسپانيا نيز، جزءِ كشورهايي است كه از قدمت بسيار زيادي بهره مي برد، و وقايع تاريخي بسياري را پشت سر نهاده است. زماني اين كشور تحت سلطه ي امپراطوري رم بوده و يكي از مهم ترين مناطق اين امپراطوري به شمار مي آمده است. كشور اسپانيا در قرون وسطي، تحت سلطه ي مسلمانان بوده است و مسلمانان تا سال 1492 بر اين كشور حكومت نموده اند. پس از پايان حكومت مسلمانان، كريستف كلمب به كمك نيروي دريايي اسپانيا موفق به كشف قاره ي امريكا شده و همين مساله مقدماتي را براي شكل گيري امپراطوري اسپانيا فراهم نمود. اين كشور در قرون 16 . 17، از قدرتمند ترين كشورها بوده است، اما وقوع جنگ هاي متعدد در آن، موجب بروز سستي در پايه هاي آن شده و تحت تاثير وقايع ديگري قرار گرفته است. نهايتا در سال 1986، كشور اسپانيا به اتحاديه ي اروپا پيوسته و از آن سال تا كنون به عنوان كشوري اروپايي و قدرتمند شناخته مي شود.

آب و هوا و شرايط اقليمي
كشور اسپانيا، داراي آب و هوايي متغير و متنوع مي باشد، و هر نقطه اي از اين كشور، داراي ويژگي هاي اقليمي منحصر به فردي مي باشند. اما به طور كل مي توان آب و هواي اين كشور را به دو بخش مديترانه اي و اقيانوسي تقسيم نمود. نواحي جنوبي و شرقي اين كشور، از آب و هوايي مديترانه اي برخوردارند و تابستان هاي بسيار گرم و زمستان هاي معتدلي دارند. نواحي مركزي گرم و خشك بوده و زمستان هاي بسيار سردي دارند. نواحي كوهستاني اين كشور نيز، از تابستان هاي خنكي بهره مي برند و گشت و گذار در اين نوحي، در فصول گرم به شدت توصيه مي شود. اين تنوع آب و هوايي به عنوان يكي از ويژگي هاي مثبت كشور اسپانيا شناخته مي شود، و سالانه گردشگران زيادي با توجه به سلايق و علايق خود، در فصول مختلف، به اين كشور سفر مي كنند.

وضعيت اقتصادي كشور اسپانيا
كشور اسپانيا پي از پيوستن به اتحاديه ي اروپا در سال 1986، پيشرفت هاي اقتثادي بسيار زيادي را تجربه كرده است و برخي آمارها نشان مي دهند كه امروزه كشور اسپانيا، به عنوان نهمين كشورصادركننده در دنيا شناخته مي شود. امروزه نرخ بيكاري اسپانيا، به كم تر از 6.7 درصد رسيده است و وضعيت اقتصادي و ميزان استغال در آن، روز به روز بهتر و بهرت مي شود.

اسامي تمام استان هاي موجود در اسپانيا
كشور اسپانيا، از 17 بخش خودمختار تشكيل شده است كه اين نواحي خودمختار، 50 استان مجزا را در خود جاي داده اند. اين استان ها عبارتند از:
 1. آلابا
 2. آلباسته
 3. آليكانته
 4. آلمريا
 5. آستورياس
 6. آبيلا
 7. باداخوس
 8. بارسلونا
 9. بيسكاي
 10. بورگُس
 11. كاسرس
 12. كاديس
 13. كانتابريا
 14. كاستِلين
 15. سيوداد رئال
 16. كُردُبا
 17. لاكرونيا
 18. كوئنا
 19. خورونا
 20. گرانادا
 21. گوادالاخارا
 22. گيپوسكوا
 23. هوئلبا
 24. هوئسكا
 25. جزاير بالئارس
 26. خائن
 27. لاريوخا
 28. لئن
 29. لوگو
 30. لريدا
 31. مادريد
 32. مالاگا
 33. مورسيا
 34. نابارا
 35. اورنسه
 36. پالنسيا
 37. لاسپالماس
 38. پونتبدرا
 39. سالامانكا
 40. سانتا كروز
 41. سگوبيا
 42. سبيا
 43. سوريا
 44. تاراگونا
 45. تروئل
 46. تولدو
 47. بالنسيا
 48. بالادوليد
 49. سامورا
 50. ساراگوسا
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي برجمان محفوظ مي باشد.