اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

پاريس

سفر به پاريس، عروس شهرهاي دنيا

معرفي
شهر پاريس، يكي از بزرگ ترين و پرجمعيت ترين كلان شهرهاي اروپا  است كه همراه با حومه ها، داراي جمعيتي بالغ 10 ميليون نفر مي باشد. پاريس، به عنوان يكي از مهم ترين مراكز گردشگري كل دنيا شناخته شده است، و داراي شهرتي جهاني و محبوبيتي خارق العاده، در بين مردم كشورهاي مختلف مي باشد. پيشينه ي اين شهر، به 4200 سال پيش از ميلاد مسيح باز مي گردد و از همان زمان ، اولين نشانه هاي سكونت در اين منطقه ديده شده اند. شهر پاريس مسير تاريخي پر فرازو نشيبي را، در طول سال هاي طولاني، طي كرده است، و تمامي اين حوادث و اتفاقات، اثرات ماندگاري را بر پيكره اي اين شهر زيبا، از خود به جا گذاشته اند، و بدين ترتيب كل اين شهر رويايي را، به موزه اي تاريخي و فرهنگي تبديل نموده اند.
اماكن گردشگري شهر پاريس
كافي است وارد شهر پاريس شويد و به قدم زدن در خيابان هاي آن بپردازيد، آن گاه متوجه مي شويد كه براي لذت بردن از اماكن ديدني اين شهر، نيازي به نقشه و يا آدرس خاصي نداريد، چرا كه گوشه گوشه ي اين شهر رويايي، تماشايي و زيبا است و هر خيابان آن به تنهايي، خاطره اي به ياد ماندني را، براي گردشگران به ارمغان مي آورد. اما اگر بخواهيد، از جاذبه هاي گردشگري شهر پاريس كه داراي شهرت جهاني هستند، ديدن به عمل آوريد، مي توانيد به برج ايفل و محوطه ي اطراف آن برويد و از تماشاي شكوه و عظمت اين برج خارق العاده و معماري بي نظير آن لذت ببريد. از ديگر جاذبه هاي گردشگري اين شهر مي توان، به كليساي نوتردام اشاره كرد كه هر ساله ميزبان گردشگران بسياري از سراسر دنيا مي باشد و رمان معروف ويكتور هوگو را، در ذهن ها تداعي مي نمايد. موزه ي لوور پاريس نيز، از ديگر جاذبه هاي گردشگري اين شهر است كه داراي محبوبتي جهاني بوده و بازديد از آن تجربه اي خارق العاده را براي افراد رقم مي زند. به ويژه بازديد از بخش مربوط به آثار كشورمان ايران، و قطعات بي همتاي تخت جمشيد در آن، غرور و افتخاري بي بديل را براي ما ايرانيان به ارمغان آورده و لذت سفر را، برايمان دوچندان مي نمايد. بازديد از طاق پيروزي، كاخ شايو، باغ تويلري، باغ لوكزامبورگ و خيابان شانزليزه در پاريس نيز، از ديگر گزينه هاي موجود در ميان هزاران مكان ديدني اين شهر مي باشند و بازديد از آن ها، به شدت به گردشگران توصيه مي شود.

هتل هاي شهر پاريس
در هر ماهي از سال كه وارد شهر پاريس شويد، با مشكل كمبود جا مواجه نخواهيد شد، چرا كه اين شهر، داراي هتل ها و اقامتگاه هاي بسيار متنوع با سطوح كيفي مختلفي مي باشد، و بدين ترتيب اين امكان را براي افراد فراهم مي كند، تا بسته به بودجه و سليقه ي خود، اقامتگاهي ايده آل را براي خود انتخاب نمايند. از ميان هتل هاي محتلف شهر پاريس، مي توان به هتل رنايسانس پاريس لي پارك تركادرو(Renaissance Paris Hotel Le Parc Trocadero)، هتل هيلتون آرك دي تريمف پاريس(Hilton Arc De Triomphe Paris)، هتل آپارتمان آداگيو پاريس زو (Adagio Aparthotel Paris XV) و هتل بارگاندي پاريس(Le Burgundy Paris) اشاره كرد كه همگي آن ها از امكانات رفاهي و تفريحي فوق العاده اي برخوردارند.

مراكز خريد شهر پاريس
امروزه كم تر كسي است كه نام خيابان شانزليزه را نشنيده باشد و از شهرت و محبوبيت گالري ها و مراكز خريد شهر پاريس خبر نداشته باشد. خريد كردن در اين شهر پر زرق و برق، لذتي بي نظير است و مراكز خريد موجود در آن، يكي از بزرگ ترين و مجلل ترين مراكز خريد دنيا مي باشند. از ميان خيابان هاي مشهور پاريس كه سراسر پوشيده از مراكز خريد و گالري هاي متنوع هستند مي توان، خيابان ريوولي (Rue de Rivoli)، خيابان شانزليزه (Champs Elysées)، بلوار اوسمن (Haussmann)، بلوار مونمارتر(Montmartre) را نام برد و از ميان گالري ها و فروشگاه هاي مشهور اين شهر مي توان، به گالري لافايت(Lafayette)، پرنتنام(Printemps) و لوبون مارشه (Le Bon Marché) اشاره كرد. البته اين ها تنها نمونه هاي انگشت شماري از ميان هزاران گزينه ي موجود هستند و كشف تمامي آن ها، زماني بسيار طولاني مي طلبد، و شايد در يك بار سفر به اين شهر رويايي، ممكن و مسير نباشد.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي برجمان محفوظ مي باشد.