اروپا

معرفي
قاره اروپا در نيم‌كره شمالي قرار گرفته و پس از اقيانوسيه، دومين قاره كوچك جهان است. قاره اروپا با قاره آسيا در يك پهنه خشكي قرار گرفته‌اند و با هم اوراسيا را مي سازند. بخشي از مرز ميان اروپا و آسيا را كوه‌هاي آرال تشكيل مي‌دهد. . مساحت اروپا حدود ۱۰ ميليون كيلومتر مربع است و بيش از ۷۳۰ ميليون نفر جمعيت دارد كه يازده درصد از جمعيت جهان را تشكيل مي‌دهند. با وجود مساحت نسبتاً كم ، اروپا پس از آسيا دومين قاره جهان از نظر تراكم جمعيت است. اروپا در اصل شبه جزيره‌اي در شمال غرب اوراسيا و در شمال قاره آفريقا است. اين قاره كه به دليل قرار گرفتن در منطقهٔ معتدل شمالي به قاره سبز معروف است بين آب‌هاي درياي خزر و درياي سياه در جنوب شرقي، مديترانه در جنوب، اقيانوس اطلس در غرب و درياي آدرياتيك در شمال قرار دارد. اروپا هم‌چنين جزاير بسياري دارد كه از جزاير بزرگ آن مي‌توان به بريتانيا و ايسلند اشاره كرد. شماري از شهرهاي مهم و تاريخي جهان ازجمله لندن، رم، مسكو، آتن، و برلين در اروپا قرار گرفته‌اند.
يك‌سوم از زمين‌هاي اين قاره قابل كشاورزي است كه ازاين بابت ابادتر از ديگر قاره‌هاي جهان است. آب‌وهواي آن نيز در كل معتدل است. از اينرو، از ده‌ها هزار سال پيش سكونتگاه انسان بوده ‌است. وجود جريان آب گرم موسوم به گلف استريم كه از اقيانوس اطلس به سوي اروپا جريان دارد باعث معتدل شدن آب‌وهواي آن شده‌است. بيشتر مردم قاره اروپا سفيدپوست هستند و به زبان‌هاي هندواروپايي سخن مي‌گويند.
قاره اروپا كه در نيم كره شمالي كره زمين قرار دارد، بعد از قاره اقيانوسيه كوچك‌ترين قاره جهان به حساب مي آيد؛ اما آب و هواي متعادل اين قاره سبب شده است افراد زيادي در اين منطقه سكونت داشته باشند و قاره اروپا دومين قاره پرجمعيت جهان محسوب شود.
از ايتاليا تا فرانسه و از اتريش تا آلمان تماماً متعلق به قاره اروپا هستند، بنابراين اگر قصد داريد تا به گردشگري اروپا بپردازيد، سفر به كشورهاي مختلف اين قاره را به هيچ عنوان از دست ندهيد.
با سفر به اروپا مي‌توانيد بيشترين جاذبه‌هاي گردشگري موجود در كره زمين را در قالب يك سفر كوتاه ببينيد و از گردشگري اروپا نهايت بهره لازم را ببريد.
اگر قصد سفر به قاره اروپا را داريد با ما همراه باشيد و با برترين مكان‌هاي ديدني اين قاره بيشتر آشنا شويد.

ايتاليا كشور شواليه‌هاي قدرتمند

اگر قصد داريد تا به گردشگري اروپا بپردازيد، بازديد از كشور ايتاليا را حتماً در برنامه سفرتان بگنجانيد. در فيلم‌هايي كه بر اساس زندگي شواليه‌هاي قدرتمند ساخته شده است، از آمفي تئاتر بزرگ كلوسئوم (Colosseum) استفاده مي‌شود. اين آمفي تئاتر در نوبه‌ي خود داراي معماري جذاب و بي‌نظيري است و ساليانه گردشگران زيادي را به سوي خودش جذب مي‌كند.
مگر مي‌شود به ايتاليا سفر كنيد و از كانال‌هاي ونيز (Venice Canals) بازديد نكنيد. ونيز يك شهر تاريخي است كه بر روي آب بنا شده است و از زيباترين جاذبه‌هاي گردشگري اروپا به حساب مي‌آيد. ديدني‌هاي ايتاليا به همين جا ختم نمي‌شود، بايد از نزديك برج كج پيزا (Leaning Tower of Pisa) را مشاهده كنيد، تا جذابيت گردشگري اروپا چندين برابر شود.
فراموش نكنيد كه در سفر به ايتاليا، بازديد از شهر رم و فواره تروي را به هيچ عنوان از دست ندهيد.

فرانسه كشور عشاق جاودان

كمتر كسي را مي‌بينيد كه براي ماه عسل قاره اروپا را انتخاب كرده باشد و به پاريس مراجعه نكند. پاريس پايتخت كشور فرانسه است و به شهر عاشقانه‌هاي هميشه ماندگار مشهور است. قدم زدن در خيابان‌هاي پر گل وير (Yvoire) خاطرات سفر ماه عسل را براي شما جاودانه مي‌كند.
فرانسه به كشور اصالت و فرهنگ شهرت دارد و در تمامي فصل‌هاي سال مي‌توانيد جاذبه‌هاي متفاوتي را در شهرهاي اين كشور مشاهده كنيد. در گردشگري اروپا مي‌توانيد از كوه‌هاي آلپ بازيد كنيد يا اين كه يك پياده روي عصر گاهي در كنار برج ايفل (eiffel tower) داشته باشيد.
از همه اين ديدني‌ها كه بگذريم از زيبايي و جذابيت بي‌حد و اندازه كليساي جامع نوتردام (Notre Dame Cathedral) و موزه لوور (Louvre Museum) نمي‌توان چشم پوشي كرد.

آلمان كشور صنايع نوين و پيشرفته

اگر از طرفداران صنايع پيشرفته و امروزي هستيد و قصد داريد در طول سفر با تكنولوژي‌هاي جديد عرضه شده در بازار بيشتر آشنا شويد، در گردشگري اروپا بازديد از آلمان را فراموش نكنيد.
ديوار برلين كه پس از جنگ جاني دوم در اين كشور بنا نهاده شده است، به عنوان يكي از جاذبه‌هاي گردشگري كشور آلمان محسوب مي‌شود.
همچنين فرانكفورت به عنوان شهر آسمان خراش‌هاي بلند و سازه‌هاي جديد، دومين مكان گردشگري در كشور آلمان است.
از ديگر جاذبه‌هاي گردشگري اين كشور زيبا مي‌توان به اسكله زلين (Selliner Seebrücke)، كليساي ماگدبورگ (Magdeburg) و بندر شهر هامبورگ اشاره كرد.
لازم به ذكر است كارخانه‌هاي خودروهاي بنز و BMW كه دو خودروي پرطرفدار نسل جوان هستند در اين كشور قرار دارند.
گردشگري اروپا به همين چند كشور ختم نمي‌شود، در طول سفر تفريحي مي‌توانيد سري به كشور انگليس بزنيد و از مكان‌هاي ديدني لندن بازيد به عمل بياوريد، يا اين كه از باغ‌هاي كوكنهوف (Keukenhof Gardens) هلند ديدن كنيد.
جاذبه‌هاي گردشگري اروپا بي‌نهايت هستند و در قالب كلمات كوتاه نمي‌توان اين حجم از زيبايي را به تصوير كشيد، از اين رو به شما پيشنهاد مي‌كنيم يك سفر تفريحي به قاره اروپا داشته باشيد و از تك تك مكان‌هاي ديدني اين قاره زيبا بازديد به عمل بياوريد.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي برجمان محفوظ مي باشد.